latest image

Informace o filmu

Ani Jackass ani jakože dokument, konečně pravý film ve stylu hollywoodských bijáku. Prostě akční parodie jak má být.

Historie
Ta je velmi dlouhá. Natáčení samotné vlastně začalo v roce 2006 a skončilo v roce 2008.
Natáčení provázelo hodně smůly za nějakou jsme si sice mohli sami za jiné ne.
První natáčecí rok 2006 jsme si vyhradili dva natáčecí dny pro natočení scén v exteriérech, natočili jsme snad vše kromě závěru filmu jelikož se nám vybila baterka v kameře a pak už nebyl čas dotáčet. Ve výsledku je to spíše dobře jelikož jsme tuto scénu natočili o rok později a určitě lépe než byl původní záměr.
Samozřejmě nebylo v plánu pokračovat v natáčení až další rok, ale nakonec to tak dopadlo, protože jeden den jsme se už domluvili dokonce jsme chtěli natočit i závěrečnou scénu i interiéry policejní stanice. Jenže. Přijeli jsme na místo, dokonce jsme i nalíčili Jiřího Čmiela jako Lorda Apokalypse (ano, tehdy s námi Přemek nebyl takže ho měl hrát Jirka), projeli scénář, připravili scénu, zapli kameru a ta mrcha nahrávala jen zvuk místo obrazu tma. No tohle OPRAVDU naštvalo, takže natáčení padlo (měli jsme jen 1 kameru), kamera šla do opravy. Tam mi řekli že oprava bude tak 2000kč, no to jste měli vidět to nadšení. Když jsem pro ni jakože už opravenou šel s tím, že bych té babě řekl, že teďka stejně nemám peníze, že se jdu jen zeptat, tak mi řekla že to byla nějaká vrozena vada kamer Sony rok výroby 200? (no nevím přesně ten rok :)), takže oprava samozřejmě zdarma. Tak kámen ze srdce odpadl, akorát že film nebyl ani z poloviny natočený.
Dokupy jsme se dali až v létě roku 2007 naštěstí pomohlo hodně přátel ze školy takže nás bylo ještě více než minule, takže jsme netrpěli nedostatkem lidí. Natočili jsme závěrečnou scénu v džungli a interiéry policejní stanice. Sice jsem se takhle při natáčení ještě nikdy nenervoval ale stálo to za to.
Zbývalo dotočit úvodní scénu a doupě Giga Mastera. Doupě jsme udělali z mého pokojíčku někdy chvíli po natáčení policejní stanice a závěrečné scény. To nebyl problém.
Jenže co úvodní scéna, pořád pro ni nebylo místo kde jí natočit, nakonec jsme se domluvili že to bude u Richarda na baráku. Tak jsme si řekli že ten film ještě vylepšíme a Richard dopsal závěrečný konec filmu. Tak něco z toho konce jsme ve dvojko (já a Richard) natočili, a pak už se jen čekalo kdy se nějak domluvíme na to natáčení té úvodní a závěrečné scény. Bohužel k tomu nikdy nedošlo a film jsme nakonec vydali bez těchto dvou scén. Je to určitě škoda, ostatně jak by to vypadalo si můžete přečíst ve scénařik filmu.

Zvuk
Většinu zvukových efektů jsem použil ze hry Half Life 2, jiné jsme nahráli s Richardem sami, a podobně. Hudba hlavně z filmu Komando a potom různé pecky podle toho jak se to hodilo.

Rok výroby
2006-2008

Délka filmu
21:29

Zhodnocení s odstupem času
Film vlastně vůbec nevyšel podle mých představ, což jak jsem ale zjistil vůbec nevadí. Diváky dokáže pobavit skvěle tak jak je. Mohlo to být delší mohlo to dávat větší smysl. Mohlo, jak se ale zdá ani nemuselo. Nakonec jsem s filmem velmi spokojen.

Režie
Kamil Spáčil

Hrají
Kamil Spáčil
Lukáš Buršík
Antonín Spáčil
Lukáš Janus
Přemysl Jurk
Petr Lužný
Pavel Vajda
Jiří Čmiel
Michal Paťorek
Jan Radmil

Obecné informace

Odkazy doporučuji otevírat kolečkem myši, abyste neskočili třeba na youtube a nezavřeli si tuto stránku.

Pro prohlížení těchto stránek doporučuji pouze Firefox.

V současné době Bullshit Team dělá cestopisně dokumentární seriál Kamilanovy deníky. Nebojte se není to žádná nuda, samozřejmě jsem do něj procpal bullshitteamovský humor :).